Cookies

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. You can change your cookie settings at any time. Otherwise, we'll assume you're OK to continue.

Durham University

Team Durham

Knockout

Men's Football Trophy (2021-2022)


Round 1

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R1-1 St. Mary's C vs Grey E MC Football 2 13/11/2021 14:30
R1-2 St. Hild & St. Bede F vs St. Cuthbert's E MC Football 1 13/11/2021 12:45
R1-3 Hatfield E 2 -4 Van Mildert E MC Football 2 13/11/2021 11:00
R1-4 John Snow B 4 -1 Stephenson Rangers B Rubber Crumb 3 (Track) 14/11/2021 20:15
R1-5 Josephine Butler F 1 -7 Josephine Butler C Rubber Crumb 1 (Old) 13/11/2021 18:30
R1-6 St. Aidan's D 1 -3 Collingwood J Rubber Crumb 2 13/11/2021 16:45
R1-7 John Snow C 1 -0 Collingwood I Rubber Crumb 2 13/11/2021 20:15
R1-8 South B vs Collingwood N Rubber Crumb 3 (Track) 13/11/2021 18:30
R1-9 John Snow D 5 -2 Trevelyan E MC Football 1 14/11/2021 11:00
R1-10 Ustinov B 22 -0 Van Mildert H MC Football 2 14/11/2021 14:30
R1-11 Van Mildert G 1(4) -(5)1 St. Hild & St. Bede G MC Football 2 14/11/2021 12:45
R1-12 St. Aidan's E 1 -5 Trevelyan B Rubber Crumb 3 (Track) 14/11/2021 18:30
R1-13 St. Cuthbert's F vs Stephenson Rangers D Rubber Crumb 1 (Old) 10/11/2021 18:30
R1-14 St. Aidan's C 5 -1 Trevelyan C Rubber Crumb 3 (Track) 13/11/2021 15:00
R1-15 University C 3 -8 University B Rubber Crumb 2 13/11/2021 18:30
R1-16 St. Cuthbert's D 2(3) -(4)2 Stephenson Rangers C Rubber Crumb 2 13/11/2021 12:30
R1-17 Collingwood O vs Collingwood K MC Football 1 13/11/2021 11:00
R1-18 Grey D 2 -0 Collingwood H Rubber Crumb 1 (Old) 13/11/2021 20:15
R1-19 Josephine Butler D 4 -5 St. John's C Rubber Crumb 3 (Track) 13/11/2021 20:15
R1-20 Collingwood L 8 -2 Grey F MC Football 1 13/11/2021 09:15
R1-21 St. Cuthbert's C 2 -6 Van Mildert F Rubber Crumb 3 (Track) 13/11/2021 16:45
R1-22 Trevelyan D 1 -4 St. Hild & St. Bede H MC Football 2 13/11/2021 12:45
R1-23 Hatfield D 8 -0 Josephine Butler E Rubber Crumb 1 (Old) 13/11/2021 16:45
R1-24 St. Hild & St. Bede D 4 -5 South D MC Football 1 14/11/2021 12:45
R1-25 St. Chad's B 5 -1 Collingwood M Rubber Crumb 2 14/11/2021 20:15
R1-26 St. John's B 3 -0 St. Aidan's F Rubber Crumb 1 (Old) 10/11/2021 16:45
R1-27 South C 3 -6 St. Hild & St. Bede E Rubber Crumb 1 (Old) 10/11/2021 20:15
R1-28 Staff A 3 -2 University D Rubber Crumb 2 14/11/2021 14:15


Round 2

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R2-1 Van Mildert D vs Hatfield A 3G2 (New) 07/05/2022 14:30
R2-2 Collingwood C 8 -1 South D 3G2 (New) 01/05/2022 11:00
R2-3 Ustinov B vs Trevelyan A 3G3 (Track) 07/05/2022 14:30
R2-4 University B vs Collingwood D 3G3 (Track) 08/05/2022 14:30
R2-5 Van Mildert B 3 -1 Collingwood B 3G2 (New) 07/05/2022 12:45
R2-6 St. Mary's A 2 -4 St. Aidan's A 3G2 (New) 30/04/2022 14:30
R2-7 John Snow D vs Collingwood A 3G3 (Track) 30/04/2022 16:15
R2-8 St. Cuthbert's B 2 -4 Van Mildert A 3G1 (Old) 01/05/2022 12:45
R2-9 Josephine Butler A 1 -2 Stephenson Rangers A 3G2 (New) 30/04/2022 16:15
R2-10 John Snow C 2(4) -(5)2 Grey A 3G3 (Track) 30/04/2022 14:30
R2-11 Van Mildert F vs John Snow A 3G1 (Old) 07/05/2022 16:15
R2-12 Collingwood J 1 -2 St. Cuthbert's A 3G2 (New) 30/04/2022 09:15
R2-13 Collingwood E 1 -0 St. Hild & St. Bede A 3G1 (Old) 30/04/2022 11:00
R2-14 St. Hild & St. Bede G 1 -6 Collingwood G 3G1 (Old) 01/05/2022 16:15
R2-15 Grey C 5 -3 Van Mildert C 3G1 (Old) 30/04/2022 12:45
R2-16 Josephine Butler C vs Josephine Butler B 3G2 (New) 01/05/2022 12:45
R2-17 South A 2 -3 Hatfield B 3G2 (New) 07/05/2022 16:15
R2-18 St. Mary's B vs Van Mildert E 3G2 (New) 07/05/2022 09:15
R2-19 St. Chad's B vs St. Hild & St. Bede H 3G2 (New) 08/05/2022 12:45
R2-20 Ustinov A vs St. Aidan's C 3G2 (New) 07/05/2022 11:00
R2-21 St. Aidan's B 8 -1 Collingwood N 3G1 (Old) 01/05/2022 09:15
R2-22 Grey E 1 -5 St. John's A 3G2 (New) 30/04/2022 12:45
R2-23 St. John's C vs Collingwood K 3G2 (New) 01/05/2022 16:15
R2-24 St. Hild & St. Bede E 3 -8 Hatfield C 3G2 (New) 30/04/2022 11:00
R2-25 John Snow B 5 -1 St. John's B 3G1 (Old) 30/04/2022 16:15
R2-26 Staff A 2 -11 Collingwood F 3G2 (New) 08/05/2022 16:15
R2-27 St. Hild & St. Bede F 2 -1 Grey D 3G2 (New) 08/05/2022 11:00
R2-28 Collingwood L 2 -1 Stephenson Rangers C 3G3 (Track) 07/05/2022 16:15
R2-29 St. Chad's A 1 -4 St. Hild & St. Bede B 3G1 (Old) 01/05/2022 11:00
R2-30 Trevelyan B 1 -5 University A 3G2 (New) 08/05/2022 14:30
R2-31 Hatfield D 1(5) -(6)1 Stephenson Rangers D 3G1 (Old) 30/04/2022 14:30
R2-32 St. Hild & St. Bede C 4 -3 Grey B 3G2 (New) 01/05/2022 09:15


Round 3

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R3-1 St. Hild & St. Bede B 6 -1 Grey A 3G3 (Track) 15/05/2022 14:30
R3-2 Josephine Butler B vs St. Cuthbert's A 3G2 (New) 15/05/2022 11:00
R3-3 St. Aidan's B vs St. Aidan's A 3G3 (Track) 14/05/2022 16:15
R3-4 Collingwood A 5 -3 St. Hild & St. Bede C 3G3 (Track) 14/05/2022 14:30
R3-5 Collingwood E vs Collingwood D 3G1 (Old) 15/05/2022 14:30
R3-6 Hatfield C vs Hatfield A 3G2 (New) 15/05/2022 14:30
R3-7 Collingwood G 5 -1 Van Mildert A 3G2 (New) 15/05/2022 16:15
R3-8 Stephenson Rangers D 1 -4 Trevelyan A 3G3 (Track) 15/05/2022 16:15
R3-9 St. Hild & St. Bede H 1 -11 Collingwood C 3G2 (New) 15/05/2022 09:15
R3-10 John Snow A 3 -0 St. Aidan's C 3G1 (Old) 15/05/2022 16:15
R3-11 Collingwood K 1 -4 St. John's A 3G2 (New) 14/05/2022 11:00
R3-12 Grey C 2 -7 University A 3G2 (New) 15/05/2022 12:45
R3-13 St. Mary's B 1 -5 Stephenson Rangers A 3G2 (New) 14/05/2022 16:15
R3-14 John Snow B 1 -2 Hatfield B 3G2 (New) 14/05/2022 12:45
R3-15 Collingwood L 4 -2 St. Hild & St. Bede F 3G2 (New) 14/05/2022 09:15
R3-16 Van Mildert B 2 -0 Collingwood F 3G2 (New) 14/05/2022 14:30


Round 4

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R4-1 John Snow A vs Stephenson Rangers A 3G2 (New) 21/05/2022 14:30
R4-2 Collingwood D 7 -1 Collingwood L 3G2 (New) 24/05/2022 16:00
R4-3 Collingwood A 2 -0 Collingwood G 3G3 (Track) 21/05/2022 14:30
R4-4 Hatfield A 4 -1 St. John's A 3G2 (New) 21/05/2022 16:15
R4-5 Hatfield B 1 -3 St. Aidan's A 3G2 (New) 22/05/2022 16:15
R4-6 Collingwood C 1(2) -(1)1 University A 3G3 (Track) 22/05/2022 14:30
R4-7 Van Mildert B vs St. Cuthbert's A 3G3 (Track) 21/05/2022 16:15
R4-8 Trevelyan A vs St. Hild & St. Bede B 3G3 (Track) 22/05/2022 16:15


Quarter Final

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R5-1 St. Hild & St. Bede B 2 -3 Collingwood A 3G3 (Track) 29/05/2022 14:30
R5-2 St. Aidan's A 4 -3 Stephenson Rangers A 3G3 (Track) 28/05/2022 14:30
R5-3 Collingwood D 3 -0 Hatfield A 3G3 (Track) 28/05/2022 16:15
R5-4 St. Cuthbert's A 1 -2 Collingwood C 3G3 (Track) 29/05/2022 16:15


Semi Final

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R6-1 St. Aidan's A vs Collingwood D 3G2 (New) 07/06/2022 13:00
R6-2 Collingwood A 3 -2 Collingwood C 3G3 (Track) 04/06/2022 16:15


Final

Code Team 1 Score Team 2 Venue Date
R7-1 Collingwood D 1(3) -(5)1 Collingwood A 3G3 (Track) 11/06/2022 14:30




Teams

* Teams marked with an asterisk are seeded.